9 Eylül 2015 Çarşamba

İstanbulda bir yaşam alanı:Tickerdaze/Uniq İstanbul/Maslak

Uniq İstanbul; şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için güzel bir alternatif. En güzel tarafı da avmlerden farklı olarak bize yaşam alanı sunması. Doğayla iç içe yemeğinizi yiyebileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerden.. Ayrıca içerisinde kültür-sanat, eğlence, açık hava konserleri, yeme-içme, imkanı da sunuyor. Klasik avmlerden farklı bir konsepti var. Uniq İstanbulda bulunan mağazalar da kültür-sanat ve yeme-içme ağırlıklı. 


7 ülke ve 14 havalimanında ve İdo'larda toplam 264 noktada hizmet veren Bta, Foods in the Woods projesiyle Uniq İstanbul'a da bir adım atmış. Bta, bildiğimiz restoranların dışında Tadında Anadolu, Cakes&Bakes, Kantin ve Tickerdaze gibi özgün markalar oluşturmuş. Bence güzel de olmuş. Zomato tarafından Tickerdaze'de gerçekleştirilen etkinlik sayesinde Uniq İstanbul'u tanıma fırsatım oldu. Yemeğe başlamadan önce kısa bir gezinti yaptık. 
Tadında Anadolu konseptini sevdim. Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri, özgün tariflere sadık kalınarak hazırlanıyor ve sunuluyor. Ayrıca İspir fasulyesinden, Çorum leblebisine, Mersin cezeryesi'ne kadar  bir çok şehre özgü lezzetleri bulmanız mümkün.  

Tickerdaze, özgün lezzetler tadabileceğiniz mekanlardan. Zomato'nun düzenlediği etkinlikte Tickerdaze'in menüsünün yanında Tadında Anadolu, Cakes&Bakes ve Kantin'e özgü lezzetleri de denedik.

Başlangıçlar;  Zeytin Piyazı, Kabak çiçeği dolması, Papuda Piyazı, Deniz Fasulyesi, Ekşili Samut Kavurması, Sosyete kısırı, Hırçık Kavurma, Tickerdaze Salata.Başlangıçlardan en çok Sosyete Kısırı ve Deniz Fasulyesi'ni beğendim. Taze ürünlerle ve özenle hazırlandığı lezzetlerinden belliydi.Ara sıcaklar; Edirne Ciğeri, Bademli Patates Kroket, Mini Çöp Şiş, Çiğ Börek, Tarhanalı Tavuk. Edirne Ciğeri'nin lezzeti iyiydi. Edirne Ciğerin yanında gelen patates krokete bayıldım. Çiğ Börek çok yağlı değildi. Tam kıvamındaydı. 
Ana yemek; Ekişili Kiraz Yaprağı Sarması, Erişteli Kuzu İncik, Peynir çeşitleri-Ilık İncir Tatlısı ile. Ekşili Kiraz Sarmasına bayıldım. Lezzeti oldukça iyiydi. Kuzu incik'in eti  yumuşacıktı. Tatlılar; Devil's Cheesecake, Çikolatalı Sufle. Sufle'nin çikolatası yoğundu. Lezzeti iyiydi.Kahve fincanında sunumu da oldukça orjinaldi. Devil's Cheesecake'in taze meyve parçacıkları ve dondurmayla sunumu oldukça iyiydi.  Tickerdaze de tadılması gereken lezzetlerden.. Bol yemekli, bol keyifli, bol sohbetli bir geceydi. Bu güzel organizasyon için Zomato'ya bizi güzel bir şekilde ağırladıkları için Tickerdaze' ye ve birbirinden lezzetli yemek ve tatlılar hazırlayan şeflerimize ve hediyeler için Tadında Anadolu'ya çok teşekkürler.Fiyat listesi:

Zeytinyağlı tabağı (Zeytin Piyazı, Kabak Çiçeği Dolması, Papuda Piyazı, Deniz Fasulyesi, Ekşili Samut Kavurması) : 12,5 TL. Periyodik olarak ürünlerde değişiklik yapılmaktadır. ( Tadında Anadolu'da)

Tickerdaze Salata: 18, 5 TL (Tickerdaze'den)

Bademli Parmesanlı Patates Kroket: 21 TL ( Tickerdaze'den)

Mini Çöp Şiş: 25 TL  ( Tickerdaze'den)

Çiğ Börek: 5 TL (Kantin)

Tarhanalı Tavuk: 15 TL ( Tadında Anadolu'dan)

Ekşili Kiraz Yaprağı Sarması:9, 75 TL (Tadında Anadolu'dan) Periyodik olarak ürünlerde değişiklik yapılmaktadır.

Erişteli Kuzu İncik: 12, 75 TL (Tadında Anadolu'dan) Periyodik olarak ürünlerde değişiklik yapılmaktadır.

Peynir çeşitleri: 32 TL (Tickerdaze'den)

Devil's Cheesecake: 15,5 TL ( Tickerdaze'den)

Çikolatalı Sufle: 7 TL ( Cakes&Bakes)

Not: Tickerdaze de denediğimiz diğer markaların lezzetlerini parantez içerisinde belirttim.

Adres: Maslak Mah. Ayazağa caddesi. Uniq İstanbul ( İtü ayazağa metrosunun Plazalar çıkışından minübüslerle ya da taksiyle gidebilirsiniz. Ayrıca Uniq İstanbul'un 20 dakikada bir İtü Maslak'tan servisleri kalkıyor. Eğer yürümeyi de seviyorsanız metroya 15-20 dakika yürüme mesafesinde.)

Telefon:
444 02 824 yorum :

 1. aaaa :) bizim oraya gelmişsin :)
  ben bile gitmedim daha oraya =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en kısa sürede gitmeni tavsiye ederim canım :)

   Sil
 2. Yeri tam olarak nerede Büşra?Bu arada paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım, Ayazağa tarafında askerlik şubesi var.Onun biraz aşağısında solda kalıyor :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...