30 Kasım 2016 Çarşamba

Shake Shack/Taksim/Tünel

2004 yılında Newyorkta açılmış olan Danny Meyer'e ait Shake Shack, uzun bir ar-ge çalışmasından sonra 2013'te Türkiyede ilk şubesini İstinye Park'ta açmış. İstinye Park'ın hemen ardından Taksimde Şişhane Tünel girişinde de hizmet vermeye başlamış. Geçen hafta Perşembe günü Shake Shack'in Tünel şubesindeydim. Shake Shack'in bir kaç hamburgerini denedim.

Shake Shack, hamburgerlerde %100 Angus eti(Et kalitesi yüksek, yağ oranı düşük) kullanıyor. Hayvanların özel bölgelerinden seçilerek hazırlanıyor. Haftada iki gün et sevkiyatı yapılıyor. Taze et kullanılıyor. Dondurulmuş et kullanılmıyor. Her burgerde 113 gram et var. Hamburger ekmekleri , patates unundan yapılıyor. Patatesler, kanola yağında kızartıldığı için çok az trans yağ içeriyor.Patates kızartmasının yağını sık sık değiştiriyorlar. Dolayısıyla sağlıklı. Patates kızartmasını Shack cheddar peynirli, amerikan peynir soslu ya da sade olarak tercih edebilirsiniz. Ben patates kızartmasının sade halini daha çok beğendim. Siz damak zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Hamburgerlerin hazırlanma süresi; ortalama 10 dakika. Aceleniz varsa değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

Smoke Shack(Solda), Shack Meister(Ortada), Shake Stack(Sağda) denediğim lezzetlerden. 


Smoke Shack: Füme(hafif tütsülenmiş) Dana Bacon, Kiraz biber turşusu ve Shake sos ile servis ediliyor. 
Shack Meister: Karabiberde kefirde marine edilerek hazırlanan soğan halkaları, unlanarak yağda kızartılıp burgerin içine konuluyor. 
Shake Stack: İçinde İskoçya'dan gelen portebello mantarı, erimiş üç çeşit peynir bulunuyor. Dışı japon ekmek kırıntılarıyla kaplı, yağda kızartılıyor. 

Hamburgerlerden en çok Shack Meister ve Shake Stack'i beğendim.Shake Shack'in  özgü her gün taze olarak hazırlanan yoğun kıvamlı (custard) Shack Shake dondurma çeşitleri bulunuyor. Mısır şurubu kullanılmadan şeker ve tam yağlı sütle yapılıyor. Shack Atack, çikolata sevenler için hazırlanmış bir custard. İçinde; Çikolatalı custard, fudge sos, çikolatalı trüf kurabiye, çikolata parçaları ve çikolata granülleri bulunuyor. Tam bir enerji bombası :)Bir de Shake Shack'in Tünel şubesine özgü Tramway Ziyafeti var. Benim favorim oldu. Giderseniz denemenizi tavsiye ederim. İçerisinde Vanilyalı custard, baklava, taze muz, karamel tarçın sos bulunuyor.


Fiyat Listesi:
Smoke Shack: 21 TL, Double: 29 TL
Shack Meister: 19 TL Double: 27 TL
Shake Stack: 24 TL
Shack Attack: 14 TL
Tramway Lezzeti: 14 TL

Adres:
Şahkulu mah. İstiklal cad. No: 509 Tünel/Beyoğlu( Şişhane metrosunun yanı)

Telefon:
0212 293 45 52

Çalışma saatleri:
Mekan Cuma- Cumartesi 11:00 ile 24:00 saatleri arasında, diğer günler ise 11:00 ile 23:00 arasında hizmet vermektedir.

Nakit , kredi kartı ve yemek kartları geçerlidir.


1 yorum :

  1. Merhaba! :) Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım. Sizide kendi bloguma beklerim :) www.nurundelidolublogu.tk

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...